Trauma järgne paistetus jalasäärel 03.06.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Möödunud nädala teisipäeval tekitasin endale autouksega tugeva muljumise vasakule jala säärele (sääremarja alumises osas). Tekkis ka väike haav, aga see paraneb. Kolmapäeva öösel vastu neljapäeva käisin EMOs, tehti rö, luumurdu ei tuvastatud, öeldi - tugev venitus. Soovitati võtta ibumetini (olen ööseks võtnud ühe tableti (400 mg) paracetamoli). Samuti jahutanud külmakotiga. Neljapäevaks paistetas ka labajalg, "sinetust" on näha jala allosas, mõningal määral ka säärel trauma kohal. Perearsti nõuandetelefonilt öeldi, et see on normaalne sellise trauma puhul (hematoom liigub?), soovitati Liotoniga määrida, olen seda teinud. Jalg endiselt paistes, püüan hoida horisontaalselt (st mitte rippu), tõustes toetumine väga valulik, ajapikku saab veidi toetuda. Paranemise märke ei ole, tundub, et pigem läheb hullemaks. Kas see on normaalne? Kas peaks kuidagi ravima, mingi spetsialisti poole pöörduma? Perearst (puhkusel) ei oska midagi soovitada.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nädalaga peaks hakkama selline trauma juba paranema. Kahtlustan, et haavale on lisandunud infektsioon, see eeldaks ka palavikku. Peaksite ikkagi end kellelegi näitama - pöörduge EMO-sse.