Lillakas laik jalasäärel 17.12.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mitu nädalat on jalal lillakas laik läbimõõduga 7-8 cm. Selle keskel on valge laik , mis laieneb ja keskel on käega tuntav muhk. Kas on see äkki mädase haavandi tekkimine, mis iial ei parane. Kas annab midagi ette võtta? Kuna praegu on ka jala lihaste trauma, küll teisel jalal, siis arstile minek on raske. Olen määrinud FASTUMiga.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult Teie poolt toodud kirjelduse järgi on raske öelda, millega tegu. Haavandi tekke ohu hindamiseks oleks vaja teada Teie veenide ja arterite seisukorda. Lillakas laik võiks olla verevalum - alati pole traumat vajagi.