Keelevähk 03.04.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus antud teema kohta. Olen suitsetanud paar aastat. Umbes nädal aega tagasi hakkas mu keel valutama nagu oleks selle mõne kuuma joogiga ära kõrvetanud. Ebamugav oli süüa ja juua, nagu oleks valulikud punnid, mis millegi kokkupuutel valu tekitavad. (sarnast olukorda on ka varem ette tulnud, kuid mõne päeva möödudes on valu ära kadunud).
Praeguseks hetkeks pole valu kadunud ning asja uurides ja internetist lugedes kaldus kahtlus keelevähile. Kaks päeva tagasi avastasin keeleotsast ja selle alt kahtlased kaks valget punni, mis antud valu tekitavadki.
Küsimus oleks selles, et kas tegemist võib olla keelevähiga ja kuidas ja kuhu ma peaksin praegusel karantiini ajal antud murega pöörduma?

Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Keelevähi korral on valu kaunis teisejärguline - siis kui haigus on juba kaugele arenenud. Algstaadium valu ei põhjusta. Keele valulikkus on kõige sagedamini põhjustatud aftidest - väikesed haavandid. Reeglina paranevad ise. Põhjuslikku ravi ei ole.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Keele vähk või mõni muu haigus ?

Tervist vaevus on olnud kuskil 2 nädalat enne ma muidugi oma keelt ei uurinud ei tea kas oli enne ka selline või polnud suu on hommikuti kuivavõitu ja keele ots on hetkel selline nagu oleks saanud kõrvetada(see ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Keelevähk on Teie puhul väga ebatõenäoline. Diagnostikaks peaksite pöörduma kõigepealt perearstile. Tegu võiks olla infektsiooniga.

Loe edasi

keelevähk

Tere, kas te oskaksite öelda, millised on keelevähi esmased sümptomid, olen suitsetanud umbes pool aastat, ja täna hakkas keele ots kahtlaselt kipitama, kas see võib olla algus keelevähile?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Sellises vanuses keelevähk on kindlasti haruldus. Ühepäevase kipituse alusel pole põhjust seda isegi kahtlustada. Selles suhtes on Teil aga õigus, et suitsetamine on keele ja üldse selle regiooni kasvajate ...

Loe edasi

Keelevähk?

Keele alla ( keele piiri/ääre juurde ) tulevad 1-2mm paksusega seest tühjad ringid ja umbes 5mm pikkused valulikud, kipitavad "triibud". Need on keele peal paar päeva kuni nädal ja siis kaovad ära. Varem ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Keelevähk see kindlasti ei ole. Kirjelduse järgi võiks tegu olla aftidega, mis on viirusliku geneesiga, nagu näiteks herpeski. Välja ravida on väga raske, kui mitte võimatu. Igasugune organismi immuunsuse ...

Loe edasi

Punnid keele all

Soovisin teada, mis mul viga. Keele alla on midagi imelikku tekkinud: nagu väikesed punnid aga nagu ka lisanahk. Ega see pole keelevähk? Ootan vastust, äitäh.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ainult selle jutu järgi diagnoosida ei saa. Selles olen ma küll kindel, et see vähk ei ole. Soovitaksin näidata end stomatoloogile.

Loe edasi

Keelevähk?

Mul keel vahest läheb teatud kohast valusaks. Kas tegu võib olla vähiga ?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Väga vähe tõenäoline. Kasvaja puhul tavaliselt vaevused süvenevad ja tagasi ei lähe. Samuti Teie vanuses sellise lokalisatsiooniga kasvaja esinemine on äärmiselt haruldane.

Loe edasi

keelevähk

Tere,
minul on mõlemal pool keele küljel nagu üleliigne nahk. On tulnud rumal komme seda närida ja seetõttu ei taha see probleem ka kaduda (juba u. aasta). Haavu ei ole, lihtsalt poollahtine nahk. ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kirja teel kindlasti Teile diagnoosi öelda ei oska, pole ka päris minu eriala. See võib olla keelevähk aga ei pruugi seda ka mitte olla. Peaksite pöörduma näo- ja lõualuukirurgi poole, olles eelnevalt ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: