Keelevähk 05.02.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tekkis paar päeva tagasi keele otsa väike valge täpp mis teeb valu kui kuhugi vastu lähen kas see võib olla keelevähk. Olen suitsetanud juba mitmeid aastaid (rohkem kui6 aasta

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Täpp keel otsas, mis valu teeb, võib olla aft -haavand. Teie vanuses ja vaatamata suitsetamisele on keelevähk siiski väga haruldane. k
Ka pole keelevähi puhul nii väikse muutuse korral valu iseloomulik. Kui valu ja täpp paari nädalaga ei kao, oleks põhjust end perearstile näidata.