Munand 20.01.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Vasakpoolse munandi küljes on liikuv juha (toru). Kas peaks muretsema või ei

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mõlema munandi küljes on munandimanus, ilmselt see, mida kirjeldate toruna. Mõlemal ei pruugi see nii hästi olla palpeeritav, mistõttu kirjeldate seda vaid ühel munal. Arvan, et muretsema ei pea - kahtluse korral rääkige perearstiga.