Üle poole aasta valud rindkeres ja kaalulangus. 13.01.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu isal, kes on 70, on juba üle poolel aasta vaevelnud valudega rindkeres ja ülaseljas. Kaal on langenud 120 kg 99 kg peale. Kõhtu on ümbritsenud mitmeid aastaid visteraalne rasv, mis isegi praegu veel alles. Söögiisu samuti pole ja kui sööb, ajab iiveldama.

Käidud on üldkirurgi juures ja kaks korda juba EMOs. kontrollitud on kompuutriga, ultraheli kõhust 2 korda, röntgen rindkerest, uriini proov, soolte uuring, mao uuring, vereanalüüsid, aga ei midagi.

Isal on kõrgvererõhu tõbi, insuliinisõltumatu diabeet hulgitüsistustega (seda kirjutati EMOs, kuid ei tea, mis see täpselt tähendab) ja väiksed sapikivid, mis arsti sõnul ei tohiks valu teha. Viimati oli suhkur natuke üle 6 ja kaaliumit oli ka natuke rohkem kui peaks. Ravimeid võtab kõrgvererõhu vastu, diabeedi ja veel mitu erinevat, mille kohta pole hetke infot.

Ei tea enam mida teha või kuhu minna.
Palun abi.

Ette tänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui arstidel, kellel on olnud kasutada kõik uuringute andmed, pole õnnestunud hädale jälile saada, siis minul ainult Teie poolt esitatud informatsiooni alusel midagi tarka öelda on võimatu. Kui kompuuteruuring on tehtud vaid kõhukoopast,, peaks tegema uuringu ka kaelast, rindkerest ja väiksest vaagnast. Kuna kirjeldate ka kaaliumi tõusu, võib tegemist olla ka neerupuudulikkusega, kuid seda kindlalt väita ilma kõikide analüüside tulemusi teadmata, ei saa. Peaksite ikka perearsti poole pöörduma, kes Teid suunab täiendavatele uuringutele.