mida teha kui suhu on tekkind kollane paistes mädanik? 27.12.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kas see on ohtlik ja mida peaks tegegma kui suhu limaskestale on tekkind kollane valus moodustik ja on ka pasites

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma nägemata on raske öelda, millega tegemist. Võivad olla aftid - väiksed limaskesta haavandid viirusnakkusliku päritoluga, aga ka süljenäärme põletik tuleb kõne alla. Igal juhul on kasulik suuhügieen - regulaarne hammaste pesu ja 3-4 korda päevas suu loputus. Selleks sobivad nii apteegis müüdavad valmis loputuslahused aga omal kohal on ka näiteks kodusvalmistatud kummelitee.
Soovitan näidata perearstile.