Küünevalli resektsioon 08.12.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Käisin erakorralises vastuvõtus 4 päeva tagasi küünevalli resektsiooni tegemas. Kuna asi möödus nii kiirelt siis unustasin peale lõikust küsida arstilt kuidas edaspidi ravida tuleks seda. Kas peaksin kasutama lihtsalt antseptikut ja siduma iga kahe päeva tagant või peaksin laskma ka varbal vahepeal hingata ja vannitama? Hetke seisuga tehti 6 õmblust ja asi oli üsna tõsine olnud. Ja kas on normaalne et see valutab siiani väga?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mina soovitan kõigile peale sellist operatsiooni jalavanne teha. Mingi valutunne võib olla, aga võrreldes vahetu operatsioonijärgsega, peaks valu 6 päevaga siiski juba vähenema. Kui valu aga süveneb, siis peaks end kirurgile uuesti näitama.