Songa operatsioon tehtud lõige kõrgem 08.12.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mul tehti 16 päeva tagasi kubesonga op avatud meetodil. 2 päeva tagasi lasin õmblused ära võtta. Haav ilus, põletikku pole kuid kõrgem, samuti pole kõndides juba viimased 5 päeva häda teinud.. Õrnalt katsudes tundub kõvem kui tavaline nahapind. Pole suurt väga midagi tõstnud, käes hoidnud 3-4 kiloseid asju, maast pole neid kõhuga ülesse rebinud. Kas selline paranemine on ok? Pole varem nii pikka haava varem olnud ka, seega pole kogemusi.

Tänan.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Haava piirkonna kudede tihkenemine on operatsiooni järgselt normaalne. 3-4 kuuga peaks see mööduma. Kui Teile tehti songaplastika võrguga, siis mingi vahe opereeritud ja mitteopereeritud poole vahel võib jäädagi.