Kuhu peab pöörduma? 01.04.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Pöördun Teie poole suure murega. Nimelt vaevleb mu 64 aastane vanaema juba üle aasta liidete, songa ja vasaku puusa tugeva artoosi muutusega. Abi saada kuskilt tundub lootusetu. Inimene suudab vaevu käia iseseisvalt. Eluisu kaob nii täielikul inimesel ära, kui keegi ei suuda mitte midagi teha. Ma ei tea isegi, kas Teie oskate midagi öelda. Aga ma proovin kõike varjante.
Ta on võidelnud aasta otsa, et saada kuskilt abi. Talle on varemalt tehtud üks songa operatsioon, mis ei õnnestunud nii nagu pidi arsti ebakompetentsuse pärast.

Suure Lugupidamisega

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Song ja puusaliigese artroos on 2 erinevat asja ja ka abi nende puhul saab erinevate spetsialistide käest. song kuulub üldkirurgi kompetentsi, pussaliigese probleemid ortopeedile. Korraga neid lahendada kahjuks pole võimalik. Kui Te dr. Josinguga rahul ei ole, peaksite pöörduma kellegi teise üldkirurgi vastuvõtule. kahjuks alati kõik songaoperatsioonid ei õnnestu ja tekib uus song. Alati pole süüdi selles kirurg vaid patsiendi koed on väga rabedad ja õmblused lõikuvad läbi.
Samuti peate pöörduma ortopeedi poole, ilmselt vajate puusaliigese proteseerimist.