Valu jalalabas 30.08.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin pikamaajooksul. Õhtul peale seda hakkas jalalaba välisääre juurest kõndides veidi valutama. Järgmisel päeval oli jala peale toetumine ning kõndimine väga valus. Jalalaba välisääre juures on ka sinine laik, mis iseenesest pole valulik. Jalalaba katsudes pole samuti valu. Kas võite öelda, millega on tegemist ning kas asi võib paraneda ka kodustes tingimustes?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilmselt olete oma jalale liiga teinud. Ei saa välistada ka väsimusmurdu. Soovitan näidata ortopeedile.