Jalalaba paistes.Tere 17.01.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, paar päeva tagasi ärkasin näriva valu peale jalalabas. Jalalaba paistes ja punane suur varvas ja liiges kuni sisemise kumeruseni. Traumat pole olnud. Vereanalüüs, põletikunäit ja kusihape korras, samuti röntgen.
Lisasin ka foto.
Tänan vastuse eest.
Ullatriin

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pildi ja kirjelduse järgi pakuksin podagrat. Alati see ei ole korrelatsioonis kusihappe sisaldusega veres. Soovitaksin pöörduda reumatoloogi vastuvõtule.