Nõrk valu, pitsitus paremal kõhus, võimalikud uuringud? 28.08.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

mõned aastad on häirinud pitsitus ja aeg-ajalt esinev nõrk valu paremal kõhus, nabast paar cm allpool. On olnud perioode kus üldse ei ole kaebusi. Olen märganud seost intensiivse trenniga, mille järgselt õhtul, öösel, järgmisel päeval on olnud ka ainukesed korrad kui saab öelda et oli teravam valu (eelkõige just öösel ja hommikul vara). Vähemal määral seos ka halva toitumisega (rämpstoit, kohvi, suurem kogus alkoholi), kus järgneval päeval-kahel annab rohkem tunda.

Pidevat valu kindlasti ei ole, pigem kirjeldaksin seda kui pitsitus, surve, vahel isegi sügelustunne ja kõditus (???). Trenni ajal või aktiivselt liikudes pole kunagi häirinud, pigem peale trenni, istudes, nt. autorooli sundasendis. Autoroolis selline tunne, nagu miski suruks paremal pool ribide all.

Kas on uuringuid, mida saan teha probleemi täpsustamiseks? Kas tasub tulla teie vastuvõtule? Kas võib tegu olla hoopis näiteks spordimeditsiini probleemiga - teen aktiivselt sporti, kunagi on olnud paremale puusale tugev kukkumine.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ussripik võib olla põhjuseks, kuid kindlalt saab seda väita vaid siis, kui operatsioon on tehtud ja vaevused kadunud. Kui uuringutel midagi konkreetset leitud ei ole, siis on raske kirjelduse järgi ka midagi muud pakkuda.