Nõutu 11.09.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, pöördun Teie poole murega, sest ei ole mujalt abi saanud. Mul algas 2 nädalat tagasi pühapäeval nõrk kõhuvalu ja andis tunda paremal pool allkõhus ja kõhu lahtisus. Esmaspäevaks tõusis väike palavik ja katsuda paremalt poolt kõhtu ei saanud, samuti iiveldus ja kõhukinnisus. Teisipäeva õhtul tekkis vappekülm ja kuumahood, iiveldus ja kõhuvalu tugevnes ning püsti ei jaksanud tõusta. Kiirabi viis mind pimesoole põletiku kahtlusega haiglasse kus valvekirurg vaatas mind üle ja tehti vereanalüüs ning uriinianalüüs. Analüüsid olid korras, vererõhk ka ning tehti valuvaigistav süst ja saadeti palviku ja kõhuvaluga koju. Soovitus oli pöörduda günekoloogile. Läksin järgmine päev günekoloogile, kes katsus korra ja ütles et munasarja põletik ning kirjutas antibiootikume. Neljapäeva õhtuks halvenes enesetunne veelgi ja pöördusin ise haigla vastuvõttu. Kõht oli kinni ja pallina ees, samuti palavik, iiveldus ja valu kõhus mis kiirgas selga ja paremale rinnakorvi alla. Tehti uuesti vereproov mille kohta öeldi et põletikku eriti ei ole - olin 3 tundi tagasi antibiootikume võtnud. Samuti tehti ultraheli millest selgus et munasarja põletikku ei ole (seda kinnitas ka hiljem günekoloog kui helistasin vastuste osas), pimesoolt eriti näha ei ole ainult paremal pool on lümfisõlmed suurenenud (üle 1 cm). 2 kirurgi vaatasid mind veelkord üle ja vastuseks sain et kui mul on pimesoole põletik siis see on nii ebatüüpiline et nemad seda diagnoosida ei julgeks ja diagnoosisid mesodeniit. Nüüdseks olen 2 nädalat vaevlenud kõhukinnisuse käes ja lahtistid mida apteeker on soovitanud ei mõju. Antibiootikumid võtsin ka ära ja nüüd palavik tagasi, samuti põletiku tunne (kuumahood ja higistamine) ning samuti nõrk kõhuvalu. Perearst arvas et see on külmetusest.
See küsimus sai nüüd väga pikk aga ma ei oska midagi enam teha.
Ette tänades juba, v

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ega ma muud soovitada ei oskagi, kui et tulge minu vastuvõtule. Otsuse tegemiseks peaksin Teid ka ise nägema. N.14.-16-00 R 12-15.00, peaks olema ka perearsti saatekiri.