peale pimesoole lõhkemist 22.08.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

küsin üle oma poja kohta. tal oli 13.08 pimesoole erakorraline op Soomes. loen kirurgi väljavõtte pealt et pimesool oli lõhkenud. opp tehti laparoskoopiliselt ja kõhu peal on kolm haava. haavad on korras ja niidid ära tulnud. oppi teinud arst ütles , et 25.08-ni on haigusleht, sealt edasi ... siin on nüüd mõtlemise koht. poeg sai aru, et 26-ndal peab minema tööle. töötab soomes ehituse peal. tema enda sõnul ei ole raskuste tõstmist. mina uurin, et kas tõesti lubatakse, just nimelt, lubatakse minna tööle nii kiiresti peale sellist erakorralist oppi. patsient tunneb ennast hästi, valuvaigisteid võttis ainult mõned päevad, sai haiglas peale ka kaks tugevat antibiootikumi ning palavikku esines peale oppi 4 päeval minimaalselt. kui kaua ei tohiks teha teatud toiminguid, millal oleks mõistlik naasta tööle, mida veel peaks silmas pidama taastumise perioodil ja millega arvestama juhul, kui nüüd tõesti lähebki 26-ndal tööle ja mis ohud sellega võivad kaasneda? aitäh. kui avaldate minu küsimuse, siis palun jätke kuupäevad välja kui võimalik. aitäh.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ühegi haiguse järgselt pole kindlat töövõimetuspäevade arvu kehtestatud - töö iseloomud on erinevad, inimesed reageerivad haigusele/operatsioonile erinevalt. Kui peale ussripiku eemaldamist temperatuur on normis, söögiisu hea, kõht käib läbi ja liigutuste puhul valu ei ole ei näe ma mingit takistust 2 nädalat peale operatsiooni tööle asuda. Kui ülalloetletud tingimused on täidetud, siis ohtusid ei ole.