Kurgumandlid 18.06.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Mure selline et ei oska nüüd otsustada kas eemaldada kurgumandlid või ei. Viimased 2 aastat on olnud tihedasse probleemid tervisega, pidevalt haige, viirused, nohu, kurk valus jms. Nüüd 3 kuud tagasi avastasin kurgumandliltelt kollased tükid, otsisin Google'ist millega võib tegu olla, sain siis teada et mandlikorgid, ja et need peaks ise välja pigistama. Pigistasin siis välja ja tundisin ise ka et kurgus kuidagi "kergem". Nüüd siis 3 kuu jooksul oli täna 18.06 neljas kord kui need välja pigistasin. Hetkel on parem poolne mandel väga valus mõnda päeva Juba, valu selline et lõõb paremasse kõrva ka. Kas peaksin pöörduma arstile? Kui jah, siis kuhu Tartust oleks kõige mõtekam minna?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu ei ole üldkirurgilise probleemiga. Vajate kõrva-nina-kurguarsti(LOR) abi. . Ainult need spetsialistid on pädevad, kas kurgumandlite eemaldamine on näidustatud või mitte. Peaksite pöörduma perearstile, kes suunab Teid kuhu vaja. Iseravimist ei soovita.