kõrvetised 31.03.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! 2 päeva tagasi algasid mul kõrvetised. Tavaliselt esineb neid mul mõne kuu tagant, tuvastatud on mul ka reflukshaigus. Alustasin Gaseci võtmisega, aga sooviks teada kumba on mõttekam võtta, kas Omepit või Gasecit? Ja kui kiiresti normaalselt kõrvetised kaduma peaksid?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mõlemal on sama toime, firmad erinevad. Kõrvetised peaksid paari päevaga järgi andma. Esimestel päevadel soovitaksin võtta mitte alla 40 mg.