Kas on roide mõra/murd või mitte? 15.03.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Veebruaris libisesin ja kukkusin selili jää peale. Paar nädalat hiljem algasid valud ülaseljas ja ribides. Täna käisin perearstil, kust suunati röntgenisse. Röntgeni tulemuses oli selline viide: "Paremal IX roide lateraalosa kontuuril väike deformatsioon, murrujoont ei ilmestu-dislokatsioonita fraktuur?"

Mida see tähendab? Pereõde ütles, et on mõra roides, aga samas röntgenipilti vaadanud arst ei olnud selles vist päris kindel, kuna pani "?" lõppu.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kas on roides "mõra" või seda ei ole, pole tähtis. Palju olulisem on see, kuidas Te end tunnete. Ilma nihkumiseta roidemurru puhul ei teha nagunii midagi - paraneb ise. Tuleb vaid võtta valuvaigisteid ja elada valuperiood üle. Rö leid on sel puhul prognostilise tähtsusega - luumurru puhul kestab valu kauem kui lihtsa põrutuse puhul.