Istmikunärv või istmikuluu 03.06.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
mul on tugev istmikunärvi põletik ja eile libisesin spahaati ja kukkusin täpselt selle peale. Valu oli kirjeldanatu- minestamiseni. Kas või arvata, et põletik ägenes või võib olla mõra istmikuluus. Liigun aint aegluubis. Valu ka tagakintsus
Tànud ette!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Istmikuluu murd/mõra tuharale kukkudes on väga haruldane, kuna on kaetud pehmete kudedega, mis amortiseerivad mõjuva jõu. Pigem on tegu pehme koe vigastusega. Kui palju närvipõletik selles osaline on pole kirjelduse järgi võimalik otsustada.