Valu ülakõhus või rinnus ,mis süveneb istudes 21.01.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Paar päeva tagasi hakkas öösel paremal pool, otse rinnakorvi all terav hootise iseloomuga valu. Valu on keskmise tugevusega, vahel kiirgab ka paremasse õlga. Eilsest alates hakkas valu kiirguma ka ülakõhtu, ei oskagi täpsalt kirjeldada, oleks nagu rindade vahel ja kiirguks allapoole. Gaasid liiguvad. Selline tunne on olenemata söömisest, et nagu kõht oleks jube tühi ja valutaks sellest. Püsti seistes valu pole peaaegu üldse, ka kõndides lööb väga nõrgalt vahepeal valutorkeid paremasse külge või siis täpselt rinnakusse.
Iiveldust, oksendamist, kõhulahtisust ei ole. Palavikku näitab mul kraadiklaas pidevalt 37,2 jms, mul on organismis kuskil avastamata põletik. Natuke on külmavärinaid ja nõrkust, aga kõige hullem on see, et istuda üldse ei kannata. Valu on siis nii kõhus, rinnus kui õlas.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Esimese mõttena tuleb pähe sapipõie põletik sapikividest. Ultraheli uuring kõhukoopast peaks minu teooriat kas kinnitama, või ümber lükkama.