Amputatsioon 18.01.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Mulle on tehtud 2x hüppeliigese artrodeesi lõikus, kuid valud on endiselt. Valusi kannatanud kokku juba pea 12a. Kas patsiendi soovil teostatakse amputatsiooni? Või tuleb hakata enne kruve ja plaate artrodeesi piirkonnast eemaldama?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Amputatsioon on kõige viimane võimalus patsiendi ravis. Kui arst(id) näevad veel väiksematki võimalust Teid muudmoodi aidata, tuleks seda kasutada. Amputatsiooniks, nagi igaks teisekski operatsiooniks on vajalik patsiendi nõusolek. Tavaliselt pakutakse amputatsiooni siiski meedikute poolt, kui teised ravivõimalused on end ammendanud. Usun, et ka patsiendi initsiatiivil arstiga seda arutades tuleb amputatsioon kõne alla.