Luupõletik 03.11.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

48 a. meesterahval on diagnoositud krooniline luupõletik. Haigusest on haaratud peamiselt parema jala keskmine varvas ja arvatavalt ka osaliselt labajalg. Jalal on ka veresoonte laiendid ja eelnevalt on teostatud 3 veresoonte laiendite eemaldamise operatsiooni.
Raviks on olnud mitmed ab kuurid ja neid soositakse jätkuvalt haiguse ägenedes.
Küsimus: Mida võiks lisaks ab kuuridele silmas pidada, et haiguse ägenemist vältida? Mingid toidulisandid? Vitamiini? Koormuse vältimine vms. Varba amputatsioon?

Tänan vastamast

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tõsise luupõletiku korral Teie poolt pakutav varba amputatsioon on üks variantidest. Varikoosioperatsioonid ei tohiks kuidagi luupõletikuga seotud olla.
Kas amputatsiooni teha või mitte, selle otsustamiseks oleks vaja näha nii varavast kui ka varba rõ-filmi.