Valus veresoon 16.01.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Minul siis selline mure, et olin 3 nädalat tagasi peatraumaga paar päeva haiglas, paigaldati ka mitu kanüüli. Kuid nädal pärast käeseljal oleva kanüüli eemaldamist muutus üks suur veresoon kõvaks ja läks nagu paiste ja on katsumisel valulik, see koht on kanüüli sisestuskohast umbes 4 cm kaugusel. Nüüdseks siis on antud probleem olnud juba üle 2 nädala. Ja ongi nagu selline tunne et veresoones oleks nagu mingi suur tükk sees, see kõvastunud koht on 2 cm pikkune. Kas peaks muretsema, et on trombioht vms? Mida peaksin tegema, et kaebust leevendada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist on pindmise veenipõletikuga. Pindmisest soonest trombi rebenemise ja kopsu sattumise oht on minimaalne. Süvasoonte puhul on oht suur. Peale Liotoniga määrimise võiksite ööseks teha kompressi 20-25% alkoholiga või kampriõliga. Alkohol kuivab 2-3 tunniga ära, kampriõli mitte, viimane aga lõhnab tegevalt. Toime on sama.