Kas hemorroid? 11.03.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Minul on tekkinud selline pikk, u.7 cm pikkune veresoon pärakuavast kuni tupe sissekäiguni (jääb siis nagu piklikult suurte häbememokkade vahele), mis on kõva ja katsudes väga valus. Tundub, nagu oleks veresoones mingi põletik sees vms. Kas see võib olla hemorroid? Ise kujutasin küll ette, et hemorroidid on sellised komud, mitte sellised pikad, kõvad, paisunud veenid. Või ma eksin?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie poolt kirjeldatud seisund ei jäta mulle hemorroidi muljet, pigem veenipõletik. Et midagi aga kategooriliselt väite, peaks Teid üle vaatama.