Siisekasvanud varbaküüs ja kobrutav liigliha 25.10.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

14-aastasel tütarlapsel on korduvalt eemaldatud varbaküüs, kuid probleem ikka ja jälle tagasi. Nüüd oleme niipalju targemad, et pelgalt varbaküüne eemaldamisest pole kasu, on vaja küünt kitsamaks, et ta mahuks pesasse. Probleem on selles, et raske on saada last jälle kirurgile. Küsimus: kas sellist operatsiooni tehakse ka üldnarkoosis (see lihtsustaks lapse nõussesaamist.)

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

On võimalik ka üldnarkoosis.