Lõualuu ümbrus tursunud ja kõva 31.08.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Nädal aega tagasi oli mul kohutav hambavalu ning ööga tekkis lõua alla paisunud koht, mis oli katsudes valus. Raske oli ka neelata, rääkida ja tahket toitu süüa. Kuna see läks aina suuremaks, pöördusin hambaarsti esmaabi vastuvõtule, kus sain teada, et hambas on põletik, täpsemalt parodontiit. Tehti juurekanali avamine ja pandi vist ravi sisse, sain ka antibiootikumid (amoksiklav). Nüüdseks olen neid võtnud 4 päeva, aga paremaks pole läinud. Hambavalu pole enam üldse olnud, aga põsel on endiselt suur turse (osa näo peal, osa lõua all). Katsudes on kogu see piirkond kõva ja nüüd on nahk selle pealt ka punaseks läinud. Kas tegemist võib olla ka millegi muuga või ei peaks muretsema?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võib olla hambast lähtunud mädanikuga. Kui paremaks ikkagi ei lähe, pöörduge uuesti hambaarsti poole.