taastumine peale songaoperatsiooni 01.12.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

3,5 nädalat tagasi tehti mulle kubemesonga operatsioon (võrku ei kasutatud), kuid armi ümbrus on endiselt nö kõva ning altpoolt ka vähe valulik. On see normaalne ning kaua selle taandumine aega võtab?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Armi piirkonna tihkem olek on normaalne. 2-3 kuuga peaks see mööduma. Igasugused soojendavad protseduurid tulevad kasuks - kompressid, soojad kotid, vannid, füsioteraapia (elektriravi) jne.