Sabakondi juures on mingi põletikutaoline asi 19.09.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Sabakondi juurde tekkis mingi põletiku taoline asi. Viimastel päevadel on olnud valus liikuda ja istumisest rääkimata. Naha alla on tekkinud mingisugune kõva asi, kui seda puudutada, on see väga valus. Nahk on natuke üles tursunud. Ja liigutamise ajal on see ka valus.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võiks olla pilonidaalsiinusega, kus on tekkinud mädanik. Soovitan pöörduda perearstile, kes siis saadab Teid ilmselt kirurgile. Mädakolle vajab avamist ja kunagi hiljem ka natuke suuremat operatsiooni, et asi ei korduks.