Sapipõieoperatsiooni järgne valu 23.08.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Septembri lõpus möödub mul aasta laparoskoopilisest sapipõie operatsioonist. Viimase kuu või kahe kuu jooksul on mul aga tekinud imelikud valud samas piirkonnas, kus sapipõis eelnevalt oli. Valu on selline tunne nagu sisemised õmblused tõmbaksid - esineb ennast venitades, ringutades või kägaras olekust välja tulles. Samuti on selline kõrvetuse tundmus.

Tean, et kõhus on meil palju organeid ning valu täpse põhjuse selgitamiseks on mõistlik perearsti poole pöörduda, kuid tahtsin uurida Teie kogemusest, et kas see võib olla seotud kuidagi sapipõie operatsiooniga ning kas Teil on olnud teisi patsiente sama murega?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Iga operatsiooni järgselt võivad kõhukoopasse tekkida liited, kuigi laparoskoopilise operatsiooni järgselt on neid üldiselt vähem. Kui analüüsides mingeid kõrvalekaldeid ei ole, siis tõenäoliselt võiksid sellised torkevalud olla põhjustatud liidetest. Soovitan füsioteraapiat.