Arvatavad neerukivid 13.08.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Käisime eile Tartus EMOs, sümptomiteks abikaasa tugevad ja teravad valuhood vasakus küljes. Väljusime sealt teadmisega, et võivad olla neerukivid (ultraheli ei näidanud). Ostsime soovituse kohaselt paratsetamoli ja tulime koju. Õhtul ja öösel olid mõned valuhood nii tugevad, et tekkivad värinad ja külmavapped. Täna võetud ühendust perearsti asendajaga (perearst puhkusel), tema soovitusel uroloogiga. Sai aja 22.augustiks. Jäi haiguslehele, sest töö on seotud tehnikaga ja valuhoo saabumisel ei ole võimalik seda tööd teha. Mees püüab vapralt kannatada, valuhoogude vahel on täitsa hästi, aga kui hoog tuleb, siis kattub külma higiga ja on valust kõveras. Kõrvalt jube vaadata. Mis vahepeal ise teha saame? Lisaks sellele, et joob palju vett.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Neerokoolikute puhul on soe vann ja no-spa tabletid omal kohal, ka aktiivne liikumine soodustab neerukivide väljumist.