artroos 08.08.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

kaeban juba väga ammust ajast seljavalusid ja nüüd ka juba teist korda tehakse mulle puusaröntgenit kuna lihtsalt ei suuda enam käia normaalselt pea pool aastat ilma tramadolita ja nüüd peale neeruvaagna põletikku on kohe väga hullumaja.tehti täna puusaliigesest röntgen ja sooviksin teada Teie arvamust.TEOSTATUD UURINGUD K7912 x 1 Röntgeniülesvõte vaagnapiirkonnast (üks ülesvõte) (kirjeldus) KIRJELDUS Küsimus Koksartroos e puusaliigese artroos Nimme ja muude lülivaheketaste haigussesundid radikulopaatiaga Kuseteede nakkus täpsustamata paikmes. Vaagen otse: vasaku puusaliigese II st. artroos, atsetabulaarsel esinevad subkondraalsed tsüstid, reieluupea sfääriline. Parem puusaliiges iseärasusteta. VASTUSE HK HINNAKIRJA KOODID 7912 x 1 Röntgeniülesvõte vaagnapiirkonnast (üks ülesvõte) Radioloog: ALANURM, HELEN (D05402) 08.08.2018 12:48

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vaagna ülesvõttega saab selgitada vaid puusaliigeste seisundit - seal on patoloogia täiesti olemas. Radikulopaatia ja kuseteede nakkuse suhtes see uuring informatsiooni ei anna. Arvan, et vajate ortopeedi abi - mina olen vaid üldkirurg.