Kas peaksin minema operatsioonile ja kas ma tohin käia sellise diagnoosiga rahvatantsus 05.02.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 59 aastat vana. Käin rahvatantsus. Rahvatantsus sain trauma. Magnetuuringu tulemus on järgmine: Liigeses on vedelikku. Luudel on servmised osteofüüdid. Prepatellaarsel on nahaaluste kudede turse. Patella kõhre õhenemine ja inhomogeendud. Patella lateralisatsioon 10 mm võrra. Reie - ja sääreluu mõlemal kondüülil kõhrede õhenemine ja ebatasasus. Mediaalmenislki tagaservas veidi põikisuunaline põhimõtteliselt radiaalne rebend. Lateraalmeniski signaali muutusi ei esine. ACL, PCL TAVALINE; RUPTUURI TUNNUSTETA: MCL,LCL SIGNAALI MUUTUSTETA: LIGMENTUM PATELLAE MUUTUSTETA: HOFFA KEHA ÜLEMISES LATERAALSES OSAS ON TURSESIGNAALI.

DIAGNOOS _ ARTROOS, MEDIAALMENISKI REBEND.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Minu arvamus: peaksite minema operatsioonile. Mina ise küsiksin ortopeedi arvamust, mina ise olen vaid üldkirurg.