Peale pimesoole operatsiooni immitseb haavast vedelik. 16.06.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
29.05 läksin emosse hospitaliseeritud erakorraliselt ägeda pimesoole põletiku kliinilise pildiga. Opereeriti väljendunud põletiku tõttu konverteeritud lahtiseks lõikuseks. Kõhudreen eemaldatud 3-ndal postop. päeval.
13 päeva peale operatsiooni hakkas kahest haavast koevedelikku välja ajama. Läksin uuesti emosse, seal avati haavad ja puhastati.
Soovitati kodus dushi all haava pesta ja teha sidumised Braunovidon salviga. Määrati ka antibakteriaalne ravi T.Augmentioni.
Plaastreid vahetan kaks korda päevas.
Homme saab antibiootikumi ravi läbi, aga ühest haavast immitseb ikka vedelikku, umbes 5 tunniga on side koos plaastriga täis.
Kas see on normaalne?
Kui kaua see võib kesta?
Kas peaksin pöörduma arsti juurde läbivaatusele?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Haavamädanik on mädase apenditsiidi korral kaunis sagedane tüsistus. Mida paremini on tagatud haavavedeliku väljavool, seda kiiremini peaks see lõppema. Ka organismi reaktiivusel on siin oma osa.
Tavaliselt kuu ajaga peaks eritus lakkama.