Tere kas lümfödeem on ravitav mis tekkis roosi tagajäriel ja millise arsti poole pöörduda 15.06.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere kas lümfödeem on ravitav mis tekkis roosi tagajäriel ja millise arsti poole pöörduda
kuidas ravida lümfödeemi

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Lümfödeemi ravi põhikomponent on kompressioontooted. Alati ei saavutata küll haiguse eelset jäseme ümbermõõtu, kuid ilma ravita on tulemus kindlasti hullem. Pole vahet, millise eriala esindaja Teile kompresioontooted välja kirjutab.