valgejoone song, kõhulihaste diastaas j rasedus 11.06.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

käisin märtsis kirurgi vastuvõtul. Diagnoosiks valgejoone song ( naba üleval muhk) ja kõhulihaste diastaas. Lubati helistada ka aeg panna operatsiooniks proteesvõrku kasutades. Tänaseni pole mulle helistatud, song ei ole pitsunud, liigub edasi- tagasi, aga on vahel tekitanud valu minestuseni. Seda 4 aasta jooksul paar korda. Kannan igapäevaselt ka nö rõhksidet, raskusi ei tõsta ja töö on istuv/ kõndiv. Eelmisel nädalal avastasin, et olen rasestunud ( abielunaine ja 1 lapse ema, keisriga) , raseduse kestvus u 6 nädalat. Mind huvitab kuidas minu rasedus sobib minu tervisliku seisundiga? Millised on ohud/ riskid? Kas oleks targem hoopis rasedus katkestada?

Tervitades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui plaanite last saada, siis rasedust katkestada ei näe põhjust. Raseduse ajal operatsiooni teha pole samuti otstarbekas. Pole Teie songa näinud ja ei oska seetõttu ka oletada, kui ohtlik see song pitsumise suhtes on ja kas on võimalik opereerida kohalikus tuimestuses. Kõige parem oleks operatsiooni teha siiski peale sünnitamist - kui song pole pitsunud 4 asta jooksul, siis loodetavasti ei tee ka seda järgneva 9 kuu jooksul.