valgejoone song 02.07.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

6kuusel lapsel avastati valgejoone song,millised on ravi võimalused ja kui tihti seda esineb.kas tehakse ka laproskoopiat valgejoone songa puhul ja kas operatsioon on vältimatu?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Valgejoone song lapsel on minu teada küllalt harvaesinev. Täiskasvanutel laparoskoopiline operatsioon on üks ravivõimalus, nii väikestel lastel minu teada mitte. Operatsiooni vältimatuse kohta saab otsustada, kui seda songa näha/katsuda. Tihti nimetatakse songaks ka kõhu sirglihaste diastaasi, mida kindlasti ei pea opereerima. Soovitan näidata last lastekirurgile.