kähulihaseid pingutatdes moodustub kolnurga ja naba vahele kõhust mitu cm kõrgemele ulatuv munajas moodustis 20.04.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Kui teen kõhulihase harjutusi või kui kõhtu pingutan, moodustub kõhul kolnurga ja naba vahelisele alale ovaalne pehme kõrgendik. Muidu seda näha ei ole. Olen ülekaaluilne pehme etteulatava kõhuga mees. Valu see moodustis ei tee, on lihtsalt selline huvitav. Kas tegu võiks olla songaga? Kuna see valu ega vaevusi ei põhjust ning katsudes valus ei ole, kas võin jätkata kõhulihaste treenimist?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

See ei ole song. See on väljaveninud valgejoon, kus lihased puuduvad. Väölja on veninud ka lihased. Lihaste pingutudes lihased lähenevad teineteisele ja valgejoon kummub välja. Kõhulihaste harjutusi soovitan endiselt jätkata.