Kas kõhulihase rebend? 21.02.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul tekkis seoses rasedusega ilmselt kõhulihase (kõhu pikilihase) rebend.
Kuskil naba ümbruses on ilmselt lihasel auk sees, selle tõttu ei tõmbu naba enam auku ja kõhulihase harjutusi tehes viskab voldi kõhulihaste vahelt välja, samuti tekib gaasidest või suuremast söömisest punnkõht. Sünnitasin aasta ja neli kuud tagasi, keisrilõikega (arm on korras ja probleeme pole olnud). Kas selline asi võib ise kinni kasvada, näiteks tugevat trenni tehes? Mida sellisel juhul tavaliselt tehakse/ soovitatakse?

Ette tänades,
K.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuigivõrd võib treening aidata. Otsustada, kas piisab treenimisest, või on vajalik (soovitav) operatiivne vahelesegamine, saab otsustada siiski vaid peale Teie läbivaatust. Kirjelduse järgi on Teil kõhulihaste diastaas. Midagi ohtlikku selles ei ole.