lapsel lümfisõlm kaenla all valutab 20.04.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

2,5 aastasel poisil kaenla all arvatavasti lümfisõlm valutab. Öösiti ärkab ja ei saa magada valu tõttu. Olen lugenud et lümfisõlmed lähevad küll paiste ja kihelevad aga valutada nad otseselt ei tohiks? Mida tuleks ette võtta?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Põletikuline lümfisõlm võib valutada. Infektsioonide korral lümfisõlmed võivad suureneda. Infektsiooni taandudes, peaks see pikkamööda taanduma. Peate uuesti pöörduma perearstile.