Veenide puudulikks,jalgade turse ja pigmentatsioon 01.04.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mõlema jala krooniline venoosne puudulikus,turse koos pigmentatsiooniga.On tehtud kaks korda südame operatsiooni,mille käigus on mõlemalt jalalt, käevarrelt võetud veresooni.Troxevasiiniga määrimine ja Mobiveni kasutamine enam ei aita.Jalalabade sinetus ei kao,vaid ainult suureneb.Kas on mingi võmalus seda haigust ravida,kaasaarvatud looduslikud ravimid.kasutan sääremähiseid.Veresoonte arst soovitas loobuda Troxevasiini kasutamisest ning määridakuivi jalgu salviga.Nimetamata salvi nime.Palun südamest abi

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilmselt on tegu kombineeritud haigusega - jalgade venoosne puudulikkus ja südamepuudulikkus. Võimalik, et lisaks ka ateroskleroos. Kõige tähtsam on südame puudulikkuse ravi, et jalad ei oleks paistes. See millega jalgu määrida, on suhteliselt teisejärguline. Kui olete veresoonte arsti juures juba käinud, siis vaevalt mul on midagi väga tõhusat kirja teel võimalik soovitada.