valu päraku ja munandite vahelisel alal. 22.02.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Mure selline, et kuskil 2päeva tagasi ärgates tundsin kerget valu päraku juures ja katsudes oli tunda ka veidi nagu mingit moodustist seespool. Esimesel päeval ei pööranud väga tähelepanu, kuid teisel päeval on juba valus istuda, voodis külge pöörata ja isegi köhides vöi aevastades käib just sellest kohast valu läbi. Seda kohta vaadates tundus justkui see oleks nagu mingi paistetus, kergelt lillakas ja ala keskel veidi valge. Pole kunagi taolist probleemi olnud ja ei tea, mida peale hakata.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peaksite pöörduma perearsti poole. Ainult kirjelduse järgi diagnoosida pole võimalik - vajalik näha ja katsuda. Tegu võib olla pärasoole ümbruse põletiku ehk paraproktiidiga.