valu pool aastat pärast sapilõikust 19.02.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Aasta tagasi jaanuaris lõigati minult välja sapp sapikivide näidustusega (leiti kolm väikest kivi). Lõikuse käigus selgus, et tegemist oli anomaalse sapiga, millest osa oli läbi maksa maksa peal. Pool aastat oli kõik ok, aga siis aeg-ajalt on jälle valutama hakanud täpselt sama koha pealt ehk parema roidekaare alt, mis kiirgab ka selga. Sellist valu olin tundnud läbi elu alates teismeeast. Kas on vajalik taas arsti poole pöörduda või on see minu elu juurde kuuluv ilming?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui alguses peale operatsiooni vaevusi ei olnud, siis ma nii pessimistlik ei oleks, et peategi valuga leppima. Kõige õigem oleks pöörduda Teid opereerinud kirurgi poole, kes siis analüüside ja vajadusel uuringute alusel saab öelda, kas probleemil on kõrvaldatavat põhjust või tulebki ravida valu kui sellist.