Ninaverejooks 31.01.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on probleeme ninaverejooksuga. Mul on juba väiksest saati olnud probleeme ninaverejooksuga mis on alganud tavalistest olukordadest,kasvõi rahulikult istudes ning põhjuseks on olnud tavaliselt fakt,et mul on peenikesed nina veresooned ja neid on ka mitu korda kõrvetatud.Viimasel ajal on asi hullemaks läinud.Hommikuti tõustes ma aevastan vähemalt 5 korda ja peale seda või juba aevastamise ajal hakkab verd jooksma...ning päeva jooksul jookseb veel verd vähemalt 4-5 korda. Nuuskamisest ei anna eriti rääkidagi kuna peaaegu alati peale nuuskamist algab verejooks.Ma tean nuuskamise võtteid,et tuleb rahulikult ja vähehaaval nuusata aga mul piisab juba väiksest nuuskamisest kui verd hakkab jooksma,Viimasel ajal on mul olnud ka hambavalu mille tagajärjel ma võtan ka IbuMaxi päeva jooksul päris palju.Kas praegu võib olla verejooksu võimendus tänu IbuMaxile? Isegi ennem IbuMaxi tarvitamist olid verejooksud päris tihedad. Kas oskate nõu anda? Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ibumax võib igasugust verejooksu suurendada.
Olles üldkirurg oskan kuigivõrd kaasa rääkida hüübimise parandamisé teemal, kuid ninaverejooks on spetsiifiline nina-kõrva-kurguhaiguste valdkond, mistõttu soovitan pöörduda nende küsimustega spetsialisti poole.