Istudes sees valu. 29.01.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Eelmine aasta septembris 2017 istudes oli tunda õrnalt mingi valu. Närvivalu moodi ei olnud. Kunagi kui olin umbes 20 pluss siis pärakus oli mingi healoomuline kasvaja selline pisike, polüüp. Kaks aastat tagasi tekkis päraku ümber ka üks veresoone valus punn perearstilt sain rohtu ja kadus ära. Novembris läks seest valusamaks. Töö on mul seisev ja liikuv ja pikad päevad, teenindaja. Pere arstilt sain närvivalu rohud kuna ta vaatas üle et ta nagu ei näe midagi sellist kahtlast et arvas et närvivalu. Võtsid detsembris rohud ära 20-päeva siis kadus nagu ära. Aga Jaanuaris hakkas uuesti tundma andma. Naistearsti juures käisin ka novembris ära, kuna spiraal sees, arvasin et äkki see teeb valu. Kuna ma ei saa aru kus see valu täpselt on. Istudes teinekord ikka annab ilusti tunda. Naistearst ütles et korras kõik. Nüüd panin uuesti naistearsti juurde aja kuna vahekorras olles mehel annab spiraal tunda. Kui number kaks äda teen siis ei ole valus. Et ei teagi kas on võimalik et spiraal ikkakit kuidagi mõjutab midagi et istudes valus. Või on pärakus hoopis miskit.

Tänud

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirja teel aidata ei oska. Põhjus võib olla nii spiraalis kui ka sooltraktis.
Vajate uuringuid.