Narkoos 06.12.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Küsimus seoses narkoosiga. Kevadel oli mul elus esimene operatsioon, milleks oli üldnarkoosis mandlioperatsioon, tagant järgi mõtlen sellele, et kas see tunne on normaalne või mitte, kohe kui mulle veeni lasti narkoos sisse, läks pulss mul meeletult kiireks ise tundsin ja ehmatasin nii ära, täpselt sama moodi oli ka operatsioonilt toibudes, et nii pikalt pulss peksis ja oli ebaühtlane, kuna mandlioperatsiooniga ei saanud rääkida ei saanud neid küsimusi kelleltki küsida, lihtsalt kannatasin vaikselt oma mõtetega, suutsin vaevu kellelegi viibata et süda on väga paha. Enesetunne oli tõesti halb, saan aru, et iiveldus võib olla normaalne, kuid hirmutab oli tunne ja mõte nagu süda läheks lõhki selle pekslemisega.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Inimeste reaktsioonid narkoosiravimitele võivad olla erinevad. Südamepekslemine võib olla seotud nendega, aga ka stress operatsiooniga seoses mängib siin oma osa. Midagi väga eriskummalist selles ei ole ja anestesioloogid oskavad selliseid asju turvaliselt käsitleda.