pöial paistes 20.11.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Viimased kolm-neli kuud on olnud mul pöial peopesapoolt alt paistes. Alguses parem,nüüd ka kipub vasak minema paiste. Mõnipäev rohkem-mõni vähem. Katsudes valulik. Röntgen oli korras,kuid liigutada on valus, ka randmed valusad. Samuti surevad labakäed ära, eriti just rohkem puhkeasendis. Ülekoormust ei tohiks nagu olla (tööst tingitud)
Mida võiksin veel teha? või kust abi otsida?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Igal juhul ei ole tegu üldkirurgilise probleemiga. Pigem on tegu süsteemse haigusega, kuna mõlemad käed on haaratud. Käte suremise põhjust võiks selgitada ehk neuroloog.