Valu pöidlas 29.11.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Juhtus, et sain trennis väga tugeva hoobi palliga otsapidi vastu pöialt. Väga hull ei olnud, arvasin et läheb viie minutiga üle. Kuid nii kiiresti see ära ei läinud. Pöidla ümber nahk natuke paistes, niisama haiget ei tee, kuid kui painutada pöialt väikese sõrmeni siis tekib ebamugav ja vale tunne sõrmes. Veel kahtlasem on see, et samas asendis muutub pöidla ümber nahk kuidagi kõvemaks - kui puudutada tundub nagu oleks see tugevam kui teine sõrm seda puudutades. Samuti kui painuta sõrme väljapoole teeb sõrm tugevasti haiget. Pöial väsib kiirelt ära ka pastaka hoidmisest ja tekib tunne nagu tahaks krampi tõmbuda. Kas peaks igaks juhuks arsti poole pöörduma, äkki mingi jama liigesega või luumõra? Aitäh

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Igal juhul soovitan traumapunkti pöörduda. Luumurdu ilma röntgenita diagnoosida ei ole võimalik, veel vähem kirja teel.