Valutav sörm 12.04.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Vörkpalli mängides ja vastu vöttes jäi pöial halvasti ning sai pörutada, maakeeli öeldes - läks pahupidi. Algul läks esimeste päevadega pöidla ümbrus pihu sees siniseks. Küsimus selline, et kaua selline sörm vöib valutda? Kas juba 2 nädalat valutav tähendab miskit tösisemat vigastust?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist on sidemete venituse ja rebendiga, millega kaasneb hematoom. Päriselt ei saa kunagi välistada ka luumurdu, kui rö pilti pole tehtud. Sellise asja paranemine võtab aega kuni 2 kuud. Selle aja jooksul peab vältima uusi võimalikke traumasid. Parim, mida teha saate, oleks elastiksidemega fikseerimine või ortoosi kandmine