peopesa sidekirme fibromatoos 17.11.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on sidekoe fibromatoos mõlemas peopesas ja nüüd on ka talla alla väike moodustis tekkinud. vahel harva hommikul tõustes on kiskuv tunne. Viimane teeb eriti murelikuks. Kuidas seda asja nüüd aeglustada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirurgiline ravi on valikmeetod. Protsessi aeglustamiseks tehakse ka elektriravi koos ravimitega, kuid selle efektiivsus on varieeruv. Operatsiooniga ei tohiks ka liiga kaua viivitada, kuni tekib kontraktuur liigesest, mis hiljem ei pruugi enam täielikult taanduda.