haavade õmblused 16.04.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

mul juhtus paar nädalat tagasi õnnetus garaažis ja võõrkeha sattus mulle pihupessa. käisin traumapunktis ja seal õmmeldi ka pärast haav kinni.
ei öeldud midagi selle kohta, et peaksin millalgi tagasi minema niite välja võtma. kas sellest võin järeldada, et niidid millega õmmeldi "sulanduvad" mingi aja möödudes ise? olen kuulnud, et mõningatel juhtudel kasutatakse sellist laadi niite. mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peopesa õmblused tehakse tavaliselt siiski niidiga, mis tuleb eemaldada. Need õmblused, mis nahal on näha, ei ole "isesulanduvad". Arvan, et peaksite minema oma perearstile näitama. 2 nädala möödudes tohib igasugused õmblused juba eemaldada.